Od dziś na Portalu dostępna jest nowa funkcjonalność. Jest nią możliwość dodawania wspomnień i relacji świadków Bitwy nad Bzurą. Ponadto dla każdej zarejestrowanej osoby wprowadziliśmy Kartę Użytkownika, umożliwiającą proste i szybkie śledzenie własnej aktywności. Wspomnienia i relacje świadków wydarzeń z września 1939 roku są niezwykle cennym świadectwem bohaterstwa polskiego żołnierza, jak również tragedii wielu osób cywilnych. Każda relacja pomaga nam zrozumieć, co wydarzyło się w tych dniach, a często również ustalić losy poszczególnych osób, które poniosły śmierć w wyniku działań wojennych. Naszym zamierzeniem jest prezentacja wspomnień, które nie były jeszcze nigdzie publikowane lub znalazły się w mało znanych czy trudno dostępnych źródłach. Zachęcamy zatem wszystkich do rozmów z osobami starszymi - ich relacje są często bezcenne - a następnie do dzielenia się wynikami własnych poszukiwań na Portalu. Pierwsze wspomnienia już zostały zamieszczone. Od mieszkańców Bełchowa i okolic, dla których pierwsze dni wojny pozostały w pamięci na zawsze, zebrał je Jan Czubatka, Prezes Stowarzyszenia Tradycji 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty oraz członek Społecznego Komitetu - Bełchów 1939. Serdecznie dziękujemy.
Na zakładkę Wspomnienia najłatwiej wejść poprzez menu, rozwijając pole Bitwa i klikając przycisk Wspomnienia. Dodawanie relacji jest dostępne po zalogowaniu z Panelu logowania poprzez przycisk dodaj wspomnienie. Analogicznie można również modyfikować dodane przez siebie wspomnienia poprzez użycie przycisku edytuj wspomnienia.
Drugą funkcjonalnością, która jest dostępna na Portalu, jest dostęp do własnej Karty Użytkownika. Wystarczy kliknąć na swój login (nick), aby zobaczyć swój dorobek, a zatem listy: - dodanych biogramów; - modyfikowanych biogramów; - osób, w których intencji zapalono świeczkę; - zamieszczonych wspomnień; - dodanych komentarzy; - dodanych pamiątek.
Mamy nadzieję, że te informacje pomogą Państwu w lepszej nawigacji na portalu. Ponadto zachęcamy do umieszczenia własnej fotografii (avatara) oraz krótkiej informacji o sobie. Można to zrobić poprzez przycisk mój profil w Panelu logowania. Warto podkreślić, że te dane będą publiczne a zatem osoba ogladająca biogram poległego i widząca kto go stworzył, względnie zmodyfikował, może wejść na Kartę Użytkownika i dzięki temu zobaczyć dorobek tej osoby.
Zmiany dziś zaprezentowane są elementem II etapu rozwoju Portalu pn. Bohaterowie Bitwy Nad Bzurą - mazowieckie nekropolie wojenne. W ramach tego zadania już wkrótce opublikujemy listy poległych z powiatów płockiego, gostynińskiego, warszawskiego zachodniego oraz nowodworskiego. Realizacja tego etapu jest dofinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że I etap obejmuje powiat sochaczewski i wciąż jest realizowany.
Mamy nadzieję, że nowe funkcjonalności okażą się pożyteczne. Jeśli mają Państwo jakieś uwagi lub sugestie prosimy o kontakt poprzez pocztę elektroniczną: kontakt@bohaterowie1939.pl.