Księga pochowanych żołnierzy polskich poległych w II wojnie światowej, t. I, Żołnierze września A-M, kom. red. B. Affek-Bujalska i in., wstęp i red. nauk. E. Pawłowski, Pruszków 1993, s. 429 (dalej: KPŻP).
Biuro Informacji i Poszukiwań PCK, Listy strat, sygn. 6062, Polski Czerwony Krzyż - Pełnomocnik na Oddział w Łowiczu, Spisy poległych z r. 1939 obejmujące część powiatu sochaczewskiego oraz trasę: Kutno - Łowicz, Łowicz, 26 II 1946 r. (maszynopis), s. 150-151 (dalej: B.Inf., sygn. 6062).
Głowacki L., Obrona Warszawy i Modlina na tle kampanii wrześniowej 1939, wyd. V popr. i uzup., Warszawa 1985, s. 382.
Czy są jakieś dodatkowe dane na temat tego człowieka np. imiona rodziców. Tak samo nazywał się rodzony brat mojego dziadka - Bronisława Ługowskiego z Konstantynowa, który zaginął w bitwie nad Bzurą w 1939 r. Dziadek szukał go przez PCK, przez wiele lat.....
Zamieszczam sprostowanie do poprzedniego komentarza. Władysław Ługowski pochodził nie z Konstantynowa tylko z Sadkowic. Tam znajdował się jego dom rodzinny.
W biogramie figurują wszystkie dane personalne pochowanego, którymi aktualnie dysponujemy. W sprawie ustalenia wojennych losów i miejsca spoczynku krewnego oraz weryfikacji hipotezy o jego tożsamości z żołnierzem pochowanym na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie proponujemy nawiązanie ponownego kontaktu z Biurem Informacji i Poszukiwań PCK, a ponadto z Radą Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.