Order Wojenny "Virtuti Militari" kl. V (nr 12699; pośmiertnie)
Wrzesień 1939 - szlak bojowy:
wraz z 14 p. uł.; 17 września - wyróżnił się w walkach pod Górkami; 19 września - wziął udział w tzw. szarży pod Wólką Węglową, w czasie której poniósł śmierć
Zginął podczas tzw. szarży pod Wólką Węglową. Według relacji kpr. Feliksa Maziarskiego, zastępcy dowódcy 2 plutonu w I szwadronie 14 p. uł. i sztandarowego w trakcie szarży: "[...] galopowałem ze sztandarem w ręku, obstawiony przez plutonowych Gajdę, Wasyluka i Mendochę, którzy mieli czuwać, by w razie mego ranienia lub śmierci, sztandar nie wpadł w ręce wroga. [...] Przed nami ukazała się polana szerokości około 1 km, którą musieliśmy przebyć pod ulewą ognia niemieckich czołgów, stojących z prawej strony polany, na skraju lasu. Był moment trwający może parę sekund, że ogień niemiecki przycichł poczem zawyła koło naszych uszu ulewa pocisków broni małokalibrowej i dział czołgowych. Widzę padających przede mną kolegów i konie, pada widoczny jak na dłoni por. Walicki, walą się z końmi obok mnie plutonowy Gajda i Wasyluk [...]" (cyt. za: Rozdżestwieński 2008, s. 108).
Księga pochowanych żołnierzy polskich poległych w II wojnie światowej, t. I, Żołnierze września A-M, kom. red. B. Affek-Bujalska i in., wstęp i red. nauk. E. Pawłowski, Pruszków 1993, s. 205 (dalej: KPŻP).
Rozdżestwieński P. M., Ułani Jazłowieccy. Zarys działań pierwszego rzutu 14. pułku ułanów Jazłowieckich w kampanii wrześniowej 1939 roku, Warszawa 2008, wg indeksu (Rozdżestwieński 2008).
Abraham R., Wspomnienia wojenne znad Warty i Bzury, wyd. II popr., Warszawa 1990, s. 306.