Persönliche Karte

Nachname: KUBICKI
Name #1: Czesław
Name #2:
Name #3:
Deckname:
Name des Vaters:
Name der Mutter:
Mädchenname Mutter:
Geburtsdatum:
Geburtsort:
Geschwister:
Familienstand:
Ehemann/Ehefrau:
Kinder:
Letzte Adresse:
Nationalität:
Ausbildung:
Beruf:
Konfession:
Akademischer Grad:
Stelle:

Militärpflicht: żołnierz
Dokumentationsnummer:
Kreiswehrersatzamt:
Bezirkwehrersatzamt:
Einsatzgruppe: Armia Poznań
Waffenart oder Dienstart: Piechota
Grad:

strz.
Zuteilung am 1. September 1939: 25 DP
Militäreinheit: 56 pp
Aufgabe am 1. September 1939:
Zuteilung nach dem 1. September 1939:
Aufgabe nach dem 1. September 1939:
Militärdienstverlauf:
Auszeichnung:
September 1939 – Kampfweg:
Todesdatum: 10 wrzesień 1939
Todesort: Marynki
Ursache des Todes:
Todesumstände:
Erste Ruhestätte #1:
Exhumierungsdatum:
Erste Ruhestätte #2:
Exhumierungsdatum:
Erste Ruhestätte #3:
Exhumierungsdatum:
Anwesende Ruhestätte: Tum, kwatera wojenna
Lage des Grabes:
Gedacht: Tak
Form des Gedenkens: jedna ze zbiorczych imiennych tablic epitafijnych kwatery wojennej na cmentarzu parafialnym w Tumie
Das bei dem Beerdigten gefundene Depot:
Deponierungsplatz:
Lebenslauf:
Erinnerungen:
Burial Geschichte:
Grabsuche:
Quellen: Księga pochowanych żołnierzy polskich poległych w II wojnie światowej, t. I, Żołnierze września A-M, kom. red. B. Affek-Bujalska i in., wstęp i red. nauk. E. Pawłowski, Pruszków 1993, s. 387.

Kwatera żołnierzy polskich na cmentarzu parafialnym w Tumie, poległych w Bitwie nad Bzurą w 1939 r.: Tum, gm. Góra Św. Małgorzaty, pow. Łęczyca, woj. Łódź, oprac. H. Wójcik, A. Rokita, S. Rokita, [w:] Bohaterowie Bitwy nad Bzurą w naszej pamięci, red. T. Poklewski-Koziełł, Łęczyca 2009, s. 163 - poz. 46.

Bemerkungen:
Letzte Änderungen: 2017-06-23 20:09:51 by redakcja | Wenn Sie die Daten ändern möchten, drücken Sie -

Fotos, dokumente, etc..

Strz. Czesław Kubicki - Tablica pamiątkowa w obrębie kwatery wojennej - cmentarz parafii rzymskokatolickiej pw. Najświętszej Marii Panny Królowej i św. Aleksego w Tumie. (fot. Zbigniew Adamas, w dn. 08.09.2011r.)

Kommentieren

"Czesław Kubicki, urodzony 5.11.1916r. w Olendrach Liskowskich (Starostwo Kalisz); syn Tomasza i Weroniki z domu Torzewicz, zmobilizowany w sierpniu (?) 1936 roku i nie powrócił z wojny" - to jedyna wiedza jaka współcześnie pozostała w rodzinie. Wiadomo nam też, że w wyniku poszukiwań w latach pięćdziesiątych za pośrednictwem Czerwonego Krzyża, ustalono tylko tyle że zginął (gdzie?, kiedy?). Jednak czy wymieniony tu, w komentarzu, Czesław Kubicki jest tą samą osobą pochowaną na tumskim cmentarzu? Nie wiadomo. Aktualnie próby pozyskania informacji z CAW spełzły na niczym. Do tej pory udało się nam ustalić, że mobilizacyjnie Czesław Kubicki podlegał Komendzie Rejonu Uzupełnień Kalisz, mobilizującej m.in. na potrzeby 25 DP (56 pp) i tak prawdopodobnie było, ale nie mamy 100% pewności. Dokumentami, które pozwoliłby rozwiać tę wątpliwość na pewno byłyby dokumenty mobilizacyjne KRU Kalisz, ale te, o ile nam wiadomo, się nie zachowały. I tu kończy się nasza wiedza.

dodany przez: Kubis, 2017-06-22

Pisząc pierwszy komentarz skupiłem się na zamieszczeniu znanych mi informacjach o Ś.P. Czesławie Kubickim, a zapomniałem się przedstawić. Przepraszam za ten nietakt- nazywam się Dariusz Najborowski, a wpisu dokonałem w imieniu rodziny Kubickich. Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam.

dodany przez: Kubis, 2017-06-23

Dziękujemy za informację. Z uwagi na brak w aktualnej ewidencji kwatery wojennej w Tumie tak istotnych danych identyfikacyjnych jak data i miejsce urodzenia pochowanego tamże strz. Czesława Kubickiego nie jest na obecnym etapie możliwa weryfikacja hipotezy o jego tożsamości ze zgłoszoną przez Pana osobą zaginioną. Nie wykluczamy jednak, że taka możliwość otworzy się w przyszłości. Z poważaniem. Redakcja portalu.

dodany przez: redakcja, 2017-06-23